Hemen Üye Ol
Üye Girişi Yap
TvUzmani.Com'a hoşgeldiniz.
Üye Girişi Hemen Üye Ol
PANEL ARIZASI ONARIMI

Eklenme Tarihi: 04.10.2013 | Görüntülenme Sayısı 18532

PANEL ARIZASI ONARIMI

      Her zaman yaptığınız gibi TV'nizi açtınız ve bir de baktınız ki ekran da bir veya birden fazla dikey çizgi var. Evet bu bir panel arızası ama artık eskisi gibi çok büyük maliyetlerle onarımı oluşacak bir panel arızası değil. 

      Panel arızalarının genelde oluşma nedeni sıvı temasıdır ve genellikle servisler sıvı temaslarını garanti kapsamı dışında tutmaktadır. Öncelikle basit sıvı temaslarının nasıl oluştuğundan bahsedelim. Hepimiz TV'lerimizi genellikle solisyon ve microfiber bezler yardımıyla temizleriz ama yaptığımız en büyük hata solisyonu bez yerine ekrana sıkmak olur. Solisyonun ekrana sıkılması esnasında az miktarda da olsa sıvı ekrandan aşağı kayarak ekranın bu alt kısmında bulunan devreleri nemlendirmektedir. Bu temizleme işleminin sonucunda bu nemlenme bazen oksitlenmeye dönüşmektedir.

                                                                              Sıvı Temasından Dolayı Oluşan Oksitlenmeler

 

      Bu oksitlenmeden dolayı ekrana renk verisini taşıyan bu kartlar zarar görmekte ve çalışmamaktadırlar. Bu arızadan dolayı genelde ekranda şu tarzda görüntüler oluşmaktadır.

 

                                                             

      Bu tarz panel arızaların onarımı içinde servisler genelde ekran boyutuna göre 1.000 TL ile 2.000 TL arasında onarım fiyatları istemektedir. Genellikle de bu fiyatlar ödemektense yeni bir televizyon alınmaktadır.

       Sıvı temasından dolayı TV ekranında oluşan panel arızalarının onarımları artık eskisine göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. 2.000 TL ler yerine ortalama 450 TL ile 600 TL arasında yapılmaktadır.

      Eğer sizinde TV'nizde bu tarzda bir panel arızası varsa, televizyonun arızalı ekran görüntüsünü bize gönderin, anlaşmalı olduğumuz uzman servis ekibimiz arıza nedeninin sıvı temasından oluşup oluşmadığı ve arıza onarım fiyatını size bildirsin.

    Sıvı temaslı ürünlerde onarım ve fiyat bilgisi için şu an anlaşmalı olduğumuz firmalar İstanbul ve Bursa da bulunmaktadır. (farklı bölgeler için yönlendirme yapılmaktadır)

 

  •  *İstanbul bölge için anlaşmalı olduğumuz servis bilgisi;

 

İstanbul Elektronik Müh. San. Tic. Ltd. Şti.

Servis Temsilcisi 

Firma Tel : 0216 360 41 41  ///  İletişim : 0534 234 05 20

Adres : Ihlamurkuyu mh. Yeni İstanbul Çarşısı A Blok N:75   Ümraniye / İstanbul

Sıvı teması arızası olan TV'lerin fotoğraflarını info@istanbulelektronik.com adresine yollayabilirsiniz. 

 

www.istanbulelektronik.com

 

**Çalışma saatleri pazar hariç 09:00 - 19:00 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  •  *Bursa bölge için anlaşmalı olduğumuz servis bilgisi;

 

     Bursa Baltek Teknoloji Elektronik Tic. San. Ltd. Şti.

     Servis Temsilcisi : Nurettin Bal    

     İletişim Tel: 0535 393 77 42     Firma Tel: 0224 327 31 47

     Çalışma saatleri pazar hariç 09:00 - 18:00 

    Tvuzmani.com dan yönlendirdiklerini söylemeniz yeterli olacaktır.

 

Sıvı teması arızası olan TV'lerin fotoğraflarını (lütfen kırık panelleri yollamayınız, panel değişimi yapmamaktayız) baltekteknoliji@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. 

 

 * KIRIK VEYA DARBEYE MARUZ KALMIŞ  OLAN PANELLERDE SADECE PANEL DEĞİŞİMİ YAPILMAKTADIR. ONARIM YAPILAMAMAKTADIR. BU TARZ ARIZALARDA YÜKSEK ONARIM ÜCRETLERİ ÇIKMAKTADIR.