Hemen Üye Ol
Üye Girişi Yap
TvUzmani.Com'a hoşgeldiniz.
Üye Girişi Hemen Üye Ol
SMART UYGULAMALAR KUMANDALARIN YERİNİ ALIYOR

Eklenme Tarihi: 30.09.2013 | Görüntülenme Sayısı 10204

SMART UYGULAMALAR KUMANDALARIN YERİNİ ALIYOR

         TV'nizin kumandasından sıkıldınız mı? O zaman tablet ya da akıllı telefonunuz artık kumandanız haline geliyor...

          Kaba ve büyük kumandalar artık tarihe karışıyor. Aslında geçen seneden itibaren televizyon üreticileri kumandalar da büyük bir değişim yaparak Smart (akıllı ) kumanda olarak bilinen modelleri üretmeye başladılar. Özellikle LG bu konuda yeni bir tasarım geliştirdi. Aynı Nintendo Wii Nunchuck’ ına benzeyen ve onun gibi havada hareket ettirilerek imlece yön verebilen kumanda tasarladı ve bu kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Şu anda yeni bir televizyon almak isteyen müşterilerin neredeyse yarısından çoğu ilk önce Smart kumanda özelliği istiyor. Bazı modellerde ayrı olarak satılan smart kumandaların fiyatları ise yaklaşık 80 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Ama bu fiyatları ödemek istemiyorsanız çözüm çok basit, televizyon markalarının smart uygulamaları…

          Smart uygulamalar sayesinde cep telefonu ya da tabletiniz artık bir smart kumanda. Neredeyse her markaya ait smart uygulama Apple Store ve Android Markette bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey TV’niz hangi marka ise onun uygulamasını telefon veya tabletinize yüklemek olacak. Uygulamaların çalışması için televizyonunuz ile smart uygulamayı yüklediğiniz cihazın aynı internet hattına bağlı olmaları gerekmektedir. 

 

Açıklama: http://tvuzmani.com/ckfinder/userfiles/images/lg.jpg

                                                                                                      LG TV REMOTE

          LG TV Remote uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık klavye, mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz. Televizyonda yüklü olan uygulamaları buradan görüp onları başlatabilirsiniz. En güzel yanı ise televizyonun ekran görüntüsünü akıllı telefon veya tabletinizden izleyebilirsiniz. 

 

Açıklama: http://tvuzmani.com/ckfinder/userfiles/images/samsung.jpg

                                                                                               SAMSUNG SMART VIEW

          Samsung Smart View uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz. View özelliği sayesinde televizyonunuzun ekranında bulunan görüntüyü telefon veya tabletinizden izleyebilirsiniz. (sadece bazı modeller ve belli kaynak girişleri üzerinden görüntü aktarımı sağlamaktadır)

 

Açıklama: http://tvuzmani.com/ckfinder/userfiles/images/panasonic.jpg

                                                                                               PANASONIC TV REMOTE 2

          Panasonic TV Remote 2 uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık klavye, mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın en büyük ilgi gören kısmı ise Swipre & Share özelliği. Bu özellik sayesinde akıllı telefon veya tabletinizde bulunan fotoğraf, film veya müzik dosyasını kablosuz olarak televizyona aktarabiliyorsunuz. TV'nize takılı olan SD karta aktaracağınız fotoğrafı kayıt bile edebilirsiniz. TV'nize yüklediğiniz uygulamaları buradan görebilir ve başlatabilirsiniz. En göz alıcı özelliği ise televizyonun internet tarayıcısından girmiş olduğunuz bir internet adresini anında telefon veya tabletinize aktarıp bu ekrandan kullanmaya devam edebilir ya da tam tersini de yapabilirsiniz.

 

Açıklama: http://tvuzmani.com/ckfinder/userfiles/images/ph%C4%B1l%C4%B1ps.jpg

                                                                                                   PHILIPS MyREMOTE

          Phılıps MyRemote uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz. Wi-Fi smart screen özelliği sayesinde televizyonunuzun ekranında bulunan görüntüyü telefon veya tabletinizden izleyebilirsiniz (sadece bazı modeller ve belli kaynak girişleri üzerinden görüntü aktarımı sağlamaktadır). Televizyon ile telefon veya tablet arasında dosya paylaşımı yapabilirsiniz. ( Genellikle USB üzerinden oynatabildiği formatlar )

 

Açıklama: http://tvuzmani.com/ckfinder/userfiles/images/vestel.jpg

                                                                                               VESTEL SMART REMOTE

          Vestel Smart Remote uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık klavye, mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz. En basit kullanıma sahip olan uygulama eğlenceli grafik geçişleri sayesinde rahat bir kullanım sunuyor.

 

                                                                                                 SONY MEDIA REMOTE

          Sony Media Remote uygulaması sayesinde akıllı telefon veya tabletinizi artık klavye, mouse veya kumanda olarak kullanabilirsiniz.

 

          ( Uygulamaların çalışması için TV'nizde Smart TV özelliği olması gerekmekte ve TV ile bağlantı yapılacak cihaz arasında internet bağlantısı aynı ağ üzerinden yapılması gerekmektedir. Özellikle 2012 ve 2013 üretim Smart TV ler ile uyumlu çalışmakta olan uygulamalar daha eski modeller için çalışmayabilir. )

 

TVUZMANI.COM EKİBİ