Hemen Üye Ol
Üye Girişi Yap
TvUzmani.Com'a hoşgeldiniz.
Üye Girişi Hemen Üye Ol
VESTEL ÇİFTE EKRAN TEKNOLOJİSİ

Eklenme Tarihi: 03.03.2014 | Görüntülenme Sayısı 15918

VESTEL ÇİFTE EKRAN TEKNOLOJİSİ

Çifte ekran özelliğini kullanmak için ;

1- Ekranda seyredilecek iki yayın için iki farklı kaynak gereklidir. Bir görüntü televizyonun dahili uydu alıcısı üzerinden, diğer görüntü ise HDMI girişine bağlanacak harici bir cihaz üzerinden alınır.

   - Dahili uydu alıcısı ile izlenebilecek yayınlar: Dijital uydu yayını, Digiturk modülü, DSmart modülü

   - HDMI'a bağlanabilecek cihazlar: HDMI li harici uydu alıcılar, Digiturk uydu alıcı kutu, DSmart uydu alıcı kutu, Teledünya HD alıcı kutu, Tivibu HD alıcı kutu, PC, XBOX, Playstation 3, Playstation 4, HD DVD, Bluray vs.

2- Kumandadan görüntü kaynağı seçmek için "source" tuşuna basılır. İkinci görüntünün geleceği harici cihazın bağlı olduğu HDMI kaynağı seçilir ve izlemek istenen görüntü oynatılır. Çifte ekran özelliği açıkken izlenen program değiştirilemez.

3- Bu adımlar uygulandıktan sonra çifte ekran özelliğini aktifleştirmek için kumanda üzerinde bulunan "Quick Menü" tuşana basılır ve ekrana gelen liste üzerinde çifte ekran sekmesi 'AÇIK' konuma getirilir.

4- Çifte ekran özelliğinden faydalanmak için , kullanıcıların çifte ekran gözlüklerini (kırmızı/beyaz) takmaları gerekmektedir. Kırmızı gözlüğü takan kullanıcı HDMI üzerinden gelen görüntüyü, beyaz gözlüğü takan kullanıcı dahili uydu alıcısı üzerinden gelen görüntüyü tam ekran olarak izleyebilmektedir.

   Çifte ekran özelliğine sahip modellerin kutu içeriğinde çifte ekran kullanım gözlükleri bir çift olarak bulunmaktadır.

5-  Dahili uydu alıcısı üzerinden gelen görüntünün sesi televizyonun hoparlörü üzerinden dinlenebilmektedir. HDMI üzerinden gelen görüntünün sesini duymak için ikinci izleyicinin  kulaklık kullanması gerekmektedir. Kablolu ya da kablosuz bir kulaklık kullanılabilmektedir. Kulaklık ayrı bir aksesuar olarak satın alınmaktadır.

   Çifte ekran özelliğine sahip ürünlerde Bluetooth bulunmadığı için Bluetooth kulaklık kullanılamamaktadır.

 

Çifte ekran özelliğine sahip Vestel modelleri;

3D SMART 55PF9090 - tvuzmani.com/vestel/55pf9090

3D SMART 47PF9090 - tvuzmani.com/vestel/47pf9090

3D SMART 50PF8575 - tvuzmani.com/vestel/50pf8575

3D SMART 42PF8575 - tvuzmani.com/vestel/42pf8575

3D SMART 50PF8175 - tvuzmani.com/vestel/50pf8175

3D SMART 42PF8175 - tvuzmani.com/vestel/42pf8175

 

Kaynak www.vestel.com.tr